Veri koruma
beyanı Hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgi ve web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kişisel verilerinizin korunması bizim için önemlidir. Bu nedenle, web sitesi ziyaretinizden hangi verilerin hangi amaçlarla kullanıldığını aşağıda size bildirmek isteriz. Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili başka sorularınız varsa, lütfen veri koruma görevlimiz ile iletişime geçmekten çekinmeyin.
Kişisel veriler nelerdir?
Kişisel veri kavramı, Federal Veri Koruma Yasasında tanımlanmıştır. Buna göre, bunlar belirli veya tanımlanabilir bir gerçek kişinin kişisel veya olgusal durumlarına ilişkin bireysel ayrıntılardır. Buna örneğin adınız, adresiniz, telefon numaranız veya doğum tarihiniz dahildir.
Erişim verilerinin
saklanması İnternet sayfalarımızdan birine www.ime-dc.de adresinden her eriştiğinizde ve bir dosya her çağrıldığında, bu işlemle ilgili erişim verileri sağlayıcımızın sunucusundaki bir günlük dosyasında saklanır. Bu veri kaydı şunlardan oluşur:
• dosyanın talep edildiği sayfa
• dosyanın adı
• talebin tarihi ve saati
• aktarılan veri miktarı
• erişim durumu
• kullanılan web tarayıcısının bir açıklaması
• istemci IP adresi
Saklanan veriler yalnızca istatistiksel amaçlar için değerlendirilir. Kişisel kullanım yoktur. Web sitesinde kişisel veya ticari verileri (e-posta adresleri, adlar, adresler) girme seçeneği varsa, bu verilerin girişi gönüllü olarak gerçekleşir. Burada da verileriniz gizli tutulacak ve üçüncü şahıslara aktarılmayacaktır.
Google Analytics
Web sitemiz, Google Inc. tarafından sağlanan bir web analiz hizmeti olan Google Analytics’i kullanır. Google Analytics sözde “tanımlama bilgileri” kullanır. Bunlar, bilgisayarınızda depolanan ve web sitesini kullanımınızın analiz edilmesini sağlayan metin dosyalarıdır. Örneğin, işletim sistemi, tarayıcı, IP adresiniz, daha önce eriştiğiniz web sitesi (yönlendiren URL) ve web sitemizi ziyaretinizin tarih ve saati ile ilgili bilgiler kaydedilir. Web sitemizin kullanımıyla ilgili bu metin dosyasıyla oluşturulan bilgiler, ABD’deki bir Google sunucusuna iletilir ve orada saklanır. Google, web sitemizi kullanımınızı değerlendirmek için bu bilgileri kullanacaktır. web sitesi operatörleri için web sitesi aktivitesi hakkında raporlar derlemek ve web sitesi aktivitesi ve internet kullanımı ile ilgili diğer hizmetleri sağlamak. Kanunen gerekliyse veya bu verileri Google adına üçüncü şahıslar işliyorsa, Google bu bilgileri bu üçüncü şahıslara da iletecektir. Bu kullanım anonim veya takma addır.
Devre dışı bırakma eklentisi
Tarayıcı yazılımınızı uygun şekilde ayarlayarak tanımlama bilgilerinin saklanmasını önleyebilirsiniz; ancak, bu durumda bu web sitesinin tüm işlevlerini tam anlamıyla kullanamayabileceğinizi belirtmek isteriz. Ayrıca, Google’ın çerez tarafından oluşturulan verileri toplamasını ve web sitesini kullanımınızla ilgili (IP adresiniz dahil) ve aşağıdaki bağlantı altında bulunan tarayıcı eklentisini kullanarak bu verileri işlemesini önleyebilirsiniz. İndirin ve kurun:
http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=de
Diğer web sitelerine bağlantılar
Çevrimiçi teklifimiz diğer web sitelerine bağlantılar içerir. Operatörlerinin veri koruma düzenlemelerine uyup uymadığı konusunda hiçbir etkimiz yoktur.
IME-DC GmbH, genel yasalara uygun olarak yalnızca kendi içeriğinden sorumludur. IME-DC GmbH, bağlantılar aracılığıyla kullanıma sunulan ve özel olarak işaretlenen ve içeriğini kendi içeriği olarak kabul etmeyen üçüncü taraf içeriği için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Referans yapılan web sitesinin sağlayıcısı, yasadışı, yanlış veya eksik içerikten ve bilgilerin kullanımından veya kullanılmamasından kaynaklanan zararlardan münhasıran sorumludur.
İletişim
Kişisel verileri bize verdiğinizde, örneğin bizimle iletişime geçtiğinizde toplarız. Elbette, bize bu şekilde iletilen kişisel verileri, bizimle iletişime geçtiğinizde bize sunduğunuz amaç için kullanacağız. Elbette, gelecek için herhangi bir zamanda onay beyanınızı iptal edebilirsiniz. Lütfen bunun için veri koruma görevlimizle iletişime geçin.
güvenlik
Verilerinizi yanlışlıkla veya kasıtlı manipülasyon, kayıp, imha veya yetkisiz kişilerin erişimine karşı korumak için kapsamlı teknik ve organizasyonel koruyucu önlemler aldık. Güvenlik prosedürlerimiz düzenli olarak gözden geçirilir ve teknolojik ilerlemeye uyarlanır.
Üçüncü şahıslara veri aktarımı yapılmaz Verileriniz
, yasal olarak zorunlu olmadıkça üçüncü şahıslara aktarılmayacaktır . Dış hizmet sağlayıcıların kişisel verilerinizle temasa geçtiği ölçüde, yasal, teknik ve organizasyonel önlemlerin yanı sıra veri koruma yasalarının hükümlerine uymalarını sağlamak için düzenli kontroller aldık.
Bilgi edinme hakkı ve halka açık prosedür rehberi
Talep üzerine, sizin hakkınızda hangi kişisel verileri sakladığımızı ve ilgili yasalara uygun olarak sizi yazılı olarak bilgilendireceğiz. Ek olarak, bu kişisel verileri yasal hükümler uyarınca düzeltme, bloke etme ve silme hakkına sahipsiniz. Bilgileri, talep üzerine size sunmaktan memnuniyet duyacağımız genel prosedürler rehberimizde Bölüm 4e BDSG uyarınca özetledik.